TÜBİTAK BİGG DÜNYA TEKNOGİRİŞİM HİBE DESTEĞİ

29 Ağu

TÜBİTAK BiGG DÜNYA Teknogirişim Programı 150.000 TL Hibe Desteği - Başvurular Başladı!

Girişimcilerin teknoloji tabanlı ve yenilikçi iş fikirlerini hayata geçirebilmeleri ve ticarileşme süreçlerinde Teknoparkların da görev alabilmeleri buna bağlı olarak da TÜBİTAK ile işbirliği içerisinde sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlanması amacı ile 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı 1.Aşama Uygulayıcı Kuruluş Çağrısı açılmış, TÜBİTAK tarafından uygun görülen kurumlar programı yürütmeye hak kazanmıştır.

 

Bu doğrultuda Düzce Teknopark da BİGG DÜNYA programı ile, Batı Karadeniz bölgesinde yer alan girişimci/girişimci adaylarımızın iş fikirlerinin olgunlaştırılarak ticarileştirilmesi amacıyla 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programının 1. aşama faaliyetlerini 01.07.2018 ve 30.06.2020 tarihleri arasında yürütmek üzere uygulayıcı kuruluşlar arasında yer almıştır.

 

Düzce Üniversitesi ve Düzce Teknopark işbirliği ile gerçekleştirilen “TÜBİTAK BiGG DÜNYA Teknogirişim Programı’na” teknoloji tabanlı yeni bir iş fikri olan ve belirtilen şartları sağlayan girişimci adayları 13 Eylül 2018 tarihine kadar ilgili web sitesinden başvurabilmektedirler.

 

Başvuruların ardından yapılacak değerlendirme sonrası BİGG DÜNYA programına kabul edilen girişimci adayları Düzce Teknopark Kuluçka Merkezi’nde iş planlarına yönelik eğitim ve mentörlük hizmeti alarak, uygun bulunan iş planları TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği – BİGG kapsamında değerlendirilmek ve 150.000 TL hibe desteği almak üzere TÜBİTAK’a gönderilecektir.

 

Program

Tarih

Yer

Eğitim

23 Eylül –30 Eylül 2018

Düzce Teknopark

Mentörlük

01 Ekim –10 Ekim 2018

Düzce Teknopark

Prototip Çalışması

01 Ekim –10 Ekim 2018

DÜBİT ve İlgili Alanlar

 

 

Başvuru ve detaylı bilgiye https://biggdunya.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Bilgilerinize sunarız.